Obiekt

Tytuł: Polonia Regnum, et Silesia Ducatus

Autor:

Mercator, Gerard (1512-1594)

Data wydania:

[1641]

Typ zasobu:

mapa

Opis:

[1] mapa : miedzioryt kolorowany ; 48x60 cm (odcisk płyty 42x 51 cm) ; Mapa w podwójnej ramce, skalowanej od wewnątrz, oznaczonej co 1º i co 20’ tylko wzdłuż lewej i prawej strony. Na mapie opisano tylko Occidens i Oriens. W lewym górnym rogu mapy żaglowiec, na prawo od niego tytuł mapy w prostokątnej tablicy zwieńczonej maszkaronem. Po obu stronach tablicy boginie urodzaju: jedna z rogiem obfitości pełnym owoców, druga z kłosami zboża. ; Mapa pochodzi z atlasu Blaeu’ów, wydanego w latach 1641-1642, będącego czwartą edycją wersji niemieckiej. Atlas wydawany był w czterech wersjach językowych. Oprócz niemieckiej, również w holenderskiej, francuskiej i łacińskiej. ; Na verso mapy tekst w języku niemieckim zatytułowany Das Königreich Polen. W prawym górnym rogu numer „15”. ; Skala ok. 1 : 1 600 000 ; W prawym dolnym rogu nota „Guiljelmus Blaeu excudit”. W lewym dolnym rogu podziała liniowa (Milliaria Germanica 10 – 4,7 cm) na leżącej płycie, po obu jej stronach putta z cyrklami; jedno odmierza odległości na skali, drugie - na globusie. Nad podziałką przykryta koroną tarcza z herbem Śląska – Orłem Czarnym skierowanym na zachód. Rzeźbę terenu zaznaczono kopczykami, miasta oznaczono sygnaturami w formie widoków z najważniejszymi budowlami.

Opis www:

Zdigitalizowano w ramach projektu „Digitalizacja i rozwój Pracowni Digitalizacji WBP w Opolu” dofinansowanego ze środków Wieloletniego Programu Rządowego Kultura+ „Digitalizacja 2014”

Wydawca:

[Apud Iohannem et Cornelium Blaeu]

Miejsce wydania:

Amsterdami

Współtwórca:

Blaeu, Guiljelmus (1571-1638). Rytownik

Format:

text/xml

Identyfikator zasobu:

oai:obc.opole.pl:7007

Identyfikator oryginału:

26k

Język:

łaciński ; niemiecki

Prawa do dysponowania publikacją:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu

Sponsor digitalizacji:

Zdigitalizowano w ramach projektu „Digitalizacja i rozwój Pracowni Digitalizacji WBP w Opolu” dofinansowanego ze środków Wieloletniego Programu Rządowego Kultura+ „Digitalizacja 2014”

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

2021-11-15

Data dodania obiektu:

2015-04-29

Liczba wyświetleń treści obiektu:

85

Liczba wyświetleń treści obiektu w formacie Mapa

77

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://obc.opole.pl/publication/7967

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH

Nazwa wydania Data
Polonia Regnum, et Silesia Ducatus 2021-11-15

Obiekty

Podobne

Ta strona wykorzystuje pliki 'cookies'. Więcej informacji