Obiekt

Tytuł: Superioris et Inferioris Ducatus Silesiae in Suos XVII Minores Principatus et Domina Divisi Nova Tabula in lucem edita a Ioh. Baptista Homano Norimbergae. Cum Privilegio Sac. Caes. Majestatis.

Autor:

Homann, Johann Baptist (1664-1724)

Data wydania:

[po 1729]

Typ zasobu:

mapa

Opis:

[1] mapa : miedzioryt kolorowany, mapa w ramce ; 50x59 cm ; Mapa ukazała się w Norymberdze już po śmierci Johanna Homanna (1664 – 1724) – znanego geografa, rytownika i kartografa. Zamieszczono na niej notę o przywileju dla oficyny (nadany został w 1729 r.). Mapa po raz pierwszy wydana została w 1712 r. w Atlas von hundert Charten Homanna, a wzorem do jej powstania były holenderskie przeróbki mapy Jonasa Scultetusa, głównie Theodora Danckertsa. ; Mapa zorientowana została na północ. Na mapie dwukrotnie zaznaczono Kamienną Górę (Landeshut) a Głogów (Glogau) umieszczono na prawym zamiast na lewym brzegu Odry. ; Skala ok. 1 : 750 000. Tytuł mapy w lewym dolnym rogu na ścianie cokołu, poniżej nota o przywileju i podziałka liniowa, na cokole putto trzyma tarczę herbową z orłem śląskim w koronie, za którym anioł z trąbą i kaduceuszem, w tle scena polowania. ; Z lewej strony przed cokołem kobieta w koronie z berłem, poniżej globus, księga, paleta i przyrządy miernicze, po prawej 3 mężczyzn i putto siedzące na skraju cokołu oraz 2 beczki ze zwojami tkaniny. Na dole kartusza podziałka liniowa (Millia Germanica Communia 8 mil - 7,8 cm). W prawym górnym rogu na zwoju, na tle obłoków plan Wrocławia BRESLAW podtrzymywany przez 3 putta.

Opis www:

Zdigitalizowano w ramach projektu „Digitalizacja i rozwój Pracowni Digitalizacji WBP w Opolu” dofinansowanego ze środków Wieloletniego Programu Rządowego Kultura+ „Digitalizacja 2014”

Wydawca:

[Oficyna Spadkobierców Homanna]

Miejsce wydania:

Norimbergae

Format:

text/xml

Identyfikator zasobu:

oai:obc.opole.pl:7008

Identyfikator oryginału:

28k

Język:

łaciński

Prawa do dysponowania publikacją:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu

Sponsor digitalizacji:

Zdigitalizowano w ramach projektu „Digitalizacja i rozwój Pracowni Digitalizacji WBP w Opolu” dofinansowanego ze środków Wieloletniego Programu Rządowego Kultura+ „Digitalizacja 2014”

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

2021-11-16

Data dodania obiektu:

2015-04-29

Liczba wyświetleń treści obiektu:

72

Liczba wyświetleń treści obiektu w formacie Mapa

50

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://obc.opole.pl/publication/7969

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH

Obiekty

Podobne

Ta strona wykorzystuje pliki 'cookies'. Więcej informacji